Wiosno przybywaj

Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyjątkowe wydarzenie. W naszym  przedszkolu, przygotowania  do  tego wydarzenia  zaczęły  się  już kilka  dni  wcześniej.  Zmieniła  się  dekoracja przedszkola  z  zimowej  na  wiosenną. W  salach  zazieleniły  się  kąciki  przyrody,  w których można było znaleźć wiosenne  kwiaty – żonkile, hiacynty a także cebule, z zieloną czupryną  szczypiorku.Dzieci z wielkim zaangażowaniem przygotowały kolorowe, wiosenne gaiki oraz upominków dla przechodniów.Kiedy wszystko było już gotowe, po okolicy przedszkola ruszył barwny korowód z wiosennymi piosenkami, przy akompaniamencie instrumentów odwiedzał pobliskie sklepy, apteki jak również dom seniora.Na zakończenie pochodu powitano wiosnę kolorowymi gaikami. Obrzędom tym towarzyszyła piękna pogoda.Dzieci stwierdziły zgodnie, że wiosna już przybyła. Mamy nadzieję, że zagości u nas na dobre.